Hakkımızda

Kuruluş Profili

Parknet yazılım kurulduğu günden beri, kurumsal firmalara yazılım çözümleri üretmektedir. Bu noktada birincil amacı; kurumlarda iş süreçlerinin daha etkin yönetilebilmesini sağlamak adına yazılım tabanlı çözümler sunma gayesiyle hizmet vermektir. Yenilikçilik ruhuyla sürdürülebilirlik öncül hedeflerindendir. Bu kapsamda yeni teknolojiler kullanmak suretiyle müşterilerine uzun soluklu çözüm ortaklığı modeli ile hizmet sunmaktadır.
Faaliyet alanları; Kurum bazlı özel yazılım çözümleri, bütçe çözümleri, müşteri ilişkileri yönetimi, saha yönetim uygulamaları, satış sonrası hizmet ve uygulamalar, depo üretim ve otomasyon sistemleri, E-dönüşüm projeleri, insan kaynakları yönetim sistemi şeklinde sıralanabilmektedir. Gıda, makine, madencilik başta olmak üzere, birçok farklı sektörden firma ile çalışarak, sektörlerine özgü farklı problemlere, özel yazılımlar üretmek suretiyle çözüm sunmuştur. Bununla birlikte, Netsis Logo gibi hazır paket yazılımlar için kullanıcı eğitimleri ve danışmalık hizmetleri vermektedir.

Hakkımızda

Sektörler bazında değerlendirmek ve örnekler sunmak gerekir ise; gıda sektöründe soğuk zincir izleme yazılımları, Maden sektörü için verimlilik ölçen yazılımlar, makine sektörü için üretim, üretim izleme, maliyet ve karlılık hesaplama gibi farklı amaçlara hizmet sunmak adına, birçok yazılımı kendi bünyesinde , tamamen yerli ve milli imkanlar ile, program yaşam döngünün başlangıcından son adımına değin, kodlama aşamasını da dahil etmek üzere bütün süreçleri kendi bünyesinde üretmiş ve müşterilerinin hizmetine sunmuştur.
Dünyaya açılma adımları. Parknet ilk ihracat adımını 2017 senesinde atmıştır. Batı kıta Avrupa’sında Belçika hedefiyle stratejik atılımına başlamıştır. Bu amaç ve hedef doğrultusunda yapılan yoğun çalışmaların bir sonucu olarak Belçika’da faaliyet gösteren gıda, toptan satış ve dağıtım sektörlerinin öncülerine; soğuk zincir dağıtım araçlarındaki ısı farkının kontrol altında tutulması ve takibi. Bunun nihai verilerinin istatistiksel raporlaması yazılım çözümünü hayata geçirmiş ve ihraç etmiştir. Müteakiben, yine ihracat hedefleri ve ülkemize döviz giriş sürecine katkı sunma amaçları doğrultusunda 2018 yılı içerisinde İtalya’da faaliyet göstermekte olan, gıda sektörünün isim yapmış firmalarına; peynir üretimi adımlarından, peynir olgunlaştırma prosesi kapsamında, bağıl nem ve sıcaklığı takibi ve yönetimi ile ilgili olarak yazılım tabanlı çözümlemeler sunmuştur.